Wyraźne ożywienie na rynku pracy specjalistów

Autor: admin. Data: 23 Feb 2015, 23:50.

Wyraźne ożywienie na rynku pracy specjalistów

Z najnowszego komunikatu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w styczniu 2015 r. stopa bezrobocia była o 1,8 pkt. proc. niższa niż przed rokiem. Tendencję tę potwierdza analiza ogłoszeń opublikowanych  przez pracodawców w styczniu 2015 r. w największym polskim portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl. Ożywienie na rynku pracy jest widoczne nie tylko poprzez rosnącą liczbę ogłoszeń opublikowanych przez pracodawców, lecz także poprzez wzrastające zaangażowanie w szukanie pracy samych pracowników, m.in. dynamiczny wzrost rejestracji nowych kandydatów w serwisie Pracuj.pl.

Jak wynika z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pracodawcy w styczniu zgłosili o 29% więcej wolnych miejsc pracy niż miesiąc wcześniej. Tendencje te potwierdzają dane portalu Pracuj.pl, gdzie opublikowano w styczniu niemal 35 000 ofert, co oznacza 36% wzrost w stosunku do grudnia ubiegłego roku. Tradycyjnie początek roku jest momentem, w którym również wielu pracowników rozgląda się za nowymi wyzwaniami, dokonuje weryfikacji osiągnięć i poszukuje nowych możliwości zawodowych. W samym styczniu br. w portalu Pracuj.pl zarejestrowało się 48 228 specjalistów, co oznacza dynamiczny wzrost rok do roku o 21%. Obecnie w Pracuj.pl zarejestrowane jest ponad 3,5 mln osób, a liczba ta co miesiąc rośnie o około 50-60 tys. nowych rejestracji użytkowników.

Specjaliści poszukują lepszej pracy

Rok 2014 na rynku pracy można uznać za udany. Rosła nie tylko liczba ofert pracy, lecz także liczba wysyłanych aplikacji, co pokazuje, że pracownicy uwierzyli, że mogą próbować zmienić pracę na lepszą. Porównanie drugiego półrocza 2014 roku do tego samego okresu w 2013 r. pokazuje 16% wzrost liczby składanych aplikacji poprzez serwis Pracuj.pl. Także pierwszy miesiąc 2015 r. zaowocował 3% wzrostem w tym obszarze. Zwiększone zapotrzebowanie pracodawców na pracowników przekłada się również na bardziej atrakcyjne wynagrodzenie dla specjalistów. Jak wynika z danych GUS, pensje Polaków systematycznie rosną. O tym, na jakie zarobki mogą liczyć eksperci poszczególnych branż, można się dowiedzieć z serwisu zarobki.pracuj.pl. Serwis dysponuje już prawie 900 000 wypełnionych ankiet, które dają obraz tego, jak w rzeczywistości kształtują się zarobki specjalistów w Polsce.

Źródło danych: portal Pracuj.pl

###

Pracuj.pl to wiodący polski serwis rekrutacyjny skierowany do specjalistów i menedżerów. Specjalizuje się w rekrutacji przez Internet oraz w kształtowaniu wizerunku pracodawców, wspierając firmy w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Kandydatom dostarcza codziennie ponad 20 tysięcy oferty pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Portal powstał w 2000r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. Pracuj.pl jest także członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata.


Kategorie: Uncategorized |

Zostaw komentarz