Łódź Fundacji We Are Water wpłynęła na Ocean Indyjski

Autor: admin. Data: 23 Feb 2015, 23:49.

Łódź Fundacji We Are Water wpłynęła na Ocean Indyjski
Bruno and Willy Garcia z powodzeniem kontynuują swoją przygodę w Barcelona Word Race pod patronatem Fundacji We Are Water.
30 stycznia w południe załoga Fundacji We Are Water biorąca udział w Barcelona Word Race przekroczyła południk z Przylądkiem Dobrej Nadziei, a niedługo potem – Przylądek Igielny, stanowiący umowną granice pomiędzy Oceanem Atlantyckim oraz Indyjskim. Dla startujących w wyścigu był to jeden z kluczowych momentów podczas zmagań z żywiołem oraz własnymi słabościami.
Po tym etapie regat, załoga łodzi We Are Water będzie kontynuowała rejs w ekstremalnych warunkach przez kolejne mile morskie na Oceanie Południowym. Materiał video prezentujący strategię rejsu przez Ocean Południowy dostępny jest pod linkiem: http://www.wearewater.org/es/galer%C3%ADa-multimedia_79524?category=148477&item=154238
Na początku lutego, po kilku dniach przemieszczania się w bardzo dobrym tempie, łódź braci Garcia napotkała na mniejszy wiatr i musiała poczekać na bardziej sprzyjające żegludze warunki. Czujemy się dobrze, mamy pozytywne nastawienie i jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Łódź również jest w doskonałym stanie technicznym. Mieliśmy przez chwilę drobne problemy, ale sytuacja został opanowana. Paradoksalnie, łódź, która płynie przez świat z przesłaniem podnoszenia świadomości na temat niedoborów wody na świecie, miała awarię w zakresie systemu jej oczyszczania. Na szczęście szybko pokonaliśmy trudności. Żeglowanie bez dostępu do wody pitnej jest wręcz niemożliwe. To zdarzenie również dało nam do myślenia na temat przesłania, które nam przyświeca – skomentowali Bruno i Willy Garcia.
Załoga We Are Water płynęła już w okolicach miejsc, gdzie Fundacja zaangażowała się w realizację projektów, współpracując z innymi organizacjami: Oxfam Intermon oraz UNICEF. Działania te miały miejsce w krajach afrykańskich.
Kolejne dni wyścigu były bardzo udane dla braci Garcia. Jeśli będą utrzymywać podobne tempo, mogą być spokojni o dobry wynik końcowy.


Kategorie: Uncategorized |

Zostaw komentarz