Mercedes SLK 55 AMG inspirowany Ducati

Autor: admin. Data: 7 Dec 2011, 10:44.

Mercedes SLK 55 AMG inspirowany Ducati

Dla uczczenia pierwszej rocznicy współpracy pomiędzy markami AMG i Ducati, podczas targów motoryzacyjnych w Bolonii zaprezentowano specjalny egzemplarz Mercedesa SLK 55 AMG.

Fot. AMG Inspiracją dla stworzenia tego wyjątkowego auta było Ducati Streetfighter 848. Nadwozie SLK 55 AMG wyróżnia się żółtym lakierem, który pochodzi z palety włoskiego producenta motocykli. Kolor auta kontrastuje z czarnymi, aluminiowymi obręczami kół. Natomiast wewnątrz odnajdziemy skórzaną tapicerkę z żółtymi szwami, podświetlane nakładki na progi, a także liczne aplikacje z włókna węglowego.

Podobnie jak w przypadku standardowego SLK 55, auto jest napędzane widlastą “ósemką” o pojemności 5.5-litra, która generuje 422 KM i 540 Nm. Pojazd potrzebuje tylko 4,6 sekundy na osiągnięcie 100 km/h, zaś prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Co ciekawe, sportowe osiągi idą w parze z umiarkowanym apetytem na paliwo. Jak podaje producent, SLK 55 AMG zużywa średnio 8,4 litra benzyny na 100 km/h.

Fot. AMG Fot. AMG Fot. AMG

Kategorie: Uncategorized |

Zostaw komentarz