eurobank i Bazgroszyt edukują najmłodszych

Autor: admin. Data: 21 Apr 2015, 10:03.

eurobank i Bazgroszyt edukują najmłodszych

eurobank udostępnił w swoich placówkach materiały edukacyjne dla dzieci, powstałe we współpracy z Bazgroszyt.pl. Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android mogą także pobrać aplikację “eurobank dla dzieci”.


Materiały edukacyjne dla najmłodszych to kolejny element działań edukacyjnych banku, prowadzonych od 2007 roku m.in. w ramach programu “Domowy budżet z eurobankiem”.

Kredziaki oszczędzają


Kolorowanka edukacyjna “Kredziaki oszczędzają” to nauka poprzez zabawę ukierunkowana nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale także rozwijanie wyobraźni i samodzielności. Kreatywne kolorowanki, łamigłówki i ćwiczenia rozwijają kompetencje najmłodszych. Zachętą do dalszej nauki dla najpilniejszych uczniów, którzy wypełnią wszystkie ćwiczenia, jest świnka-skarbonka - dostępna również w placówkach.

- Bazgroszyt uczy dzieci poprzez rysowanie. Nasze materiały edukacyjne mają otwarty charakter, dlatego rozwijają wyobraźnię dzieci i twórcze myślenie. Bazgroszyty to bardzo pojemna platforma komunikacji z dziećmi. Nasi bohaterowie - Kredziaki - mogą uczyć dzieci bardzo wielu rzeczy. Projekt dla eurobanku pokazuje, że mogą także pokazywać dzieciom, jak oszczędzać, skąd się biorą pieniądze, a także uczą po prostu liczyć. Jednocześnie ćwiczenia z Bazgroszytu trenują rączkę dziecka i przygotowują ją do nauki pisania. Kolorowanka i aplikacja to także świetne połączenie dwóch światów: tzw. świata offline, czyli tego rzeczywistego z kartką papieru i kredką w ręku dziecka oraz tzw. świata online, czyli zabawy dla dziecka w aplikacji na telefonie, czy tablecie - mówi Anna Sawa z Bazgroszyt.pl.

Gry edukacyjne


Aplikacja “eurobank dla dzieci”, dostępna na smartfony i tablety w systemie Android, wprowadza najmłodszych w tajniki oszczędzania i mądrego wydawania pieniędzy. Grając z Kredziakami, dziecko uczy się, jak wyglądają pieniądze, jak dzielić finanse, na co zwracać uwagę podczas zakupów. Taka forma zabawy poprawia koncentrację i spostrzegawczość. Użytkownicy aplikacji mają do wyboru trzy gry edukacyjne: Kredziaki oszczędzają, Zarabiaj z Ryskiem oraz Kredziaki w restauracji.

Źródło: Euro Bank


Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)