Porozmawiajmy o podwyżce !! !!

Autor: admin. Data: 23 Feb 2015, 23:51.

Porozmawiajmy o podwyżce

Ilu z nas chciałoby, szczególnie obecnie, usłyszeć od swojego pracodawcy informację o przyznanej podwyżce? Jak wynika z Raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu” – aż 75% pracowników oczekuje, że to szef sam zaproponuje podniesienie wynagrodzenia. Tak wyglądają nasze marzenia. A rzeczywistość?

Wśród Polaków badanych przez TNS na zlecenie Pracuj.pl, tylko 52% odbyło kiedykolwiek rozmowę o podwyżce.  Jak wskazują wyniki, mniej niż połowa respondentów sama zainicjowała taką rozmowę - 38% badanych, a z kolei tylko jedna piąta (19%) została na nią zaproszona przez przełożonego. Pozostałe 48% badanych nigdy nie rozmawiało o podniesieniu wynagrodzenia. Powyższe dane świadczą o tym, że rozmowy o finansach nie są naszą mocna stroną.

To, że prawie połowa z respondentów nigdy nie uczestniczyła w rozmowie o podwyżce, to zaskakujący wynik. Wśród badanych blisko 80% to osoby w wieku 30 lat lub starsze. Można założyć, że pracują one już od kilku lat, ale w tym okresie nie miały okazji dyskutować o zmianie poziomu zarobków. To zaś sugeruje, że trudno rozmawia się nam o płacach. Na tyle trudno, że znaczna część respondentów w ogóle nie porusza tego tematu – komentuje Maciej Bąk, Ekspert ds. Raportów Wynagrodzeń Grupy Pracuj

Co nas skłania do rozmowy o podwyżce?

Z przeprowadzonego badania wynika, że do rozmowy o podwyżce motywują Polaków aspekty racjonalne, bezpośrednio związane z wykonywaną pracą zawodową. Najczęstszym impulsem do poruszenia tematu wynagrodzenia jest wzrost zakresu obowiązków – deklaruje tak 54% badanych. Kolejny aspekt to świadomość tego, że osoby na podobnym stanowisku zarabiają więcej. Również sukcesy w pracy przekładają się na większą śmiałość badanych w rozmowach o podniesieniu pensji. Jednak szanse na zmianę wynagrodzenia mamy zawsze, bo w dużej mierze podwyżka zależy od naszego przygotowania i sposobu przeprowadzenia rozmowy z pracodawcą.

Przygotuj się, przyjdź z propozycją

Rozmowa o podniesieniu wynagrodzenia, to jak każde negocjacje biznesowe. Musimy mieć konkretne argumenty i być przygotowani na różne pytania.

Do rozmowy o podwyżce powinniśmy się dobrze przygotować. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, zanalizujmy przebieg naszej pracy u obecnego pracodawcy. Może znajdziemy zawodowe sukcesy, nawet drobne, które pomogą nam uargumentować naszą prośbę – radzi Maciej Bąk, Ekspert ds. Raportów Wynagrodzeń Pracuj.pl – Pracodawca nie musi pamiętać o wszystkich naszych osiągnięciach, to my powinniśmy mu o tym przypomnieć – dobre relacje z zespołem, zadowolenie klientów, pochwały od przełożonych, to już są argumenty wskazujące na nas, jako na wartościowych pracowników. To nasz pierwszy krok. Po drugie zastanówmy się, jakie mamy dodatkowe kompetencje, których do tej pory nie mieliśmy okazji zaprezentować w pracy. Może doskonale znamy jakiś język obcy, a nie wykorzystywaliśmy do tej pory tej umiejętności? Może mamy predyspozycje pedagogiczne i moglibyśmy szkolić nowych pracowników? Warto zanalizować obecny zakres obowiązków, by wiedzieć o jakie dodatkowe zadania możemy go rozszerzyć. Bo przecież nie zawsze pracodawca musi nam wyznaczać obowiązki – możemy ich zmianę zaproponować sami, z korzyścią dla nas – dodaje Maciej Bąk.

Jak pokazuje raport Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu”, jednym z głównych bodźców do rozmowy o podwyżce jest świadomość tego, że osoby na podobnym stanowisku zarabiają więcej. Aby dowiedzieć się, ile zarabiają pracownicy o podobnym doświadczeniu, zakresie obowiązków i specjalizacji warto skorzystać z  serwisu zarobki.pracuj.pl. Dzięki temu w szybki i bezpłatny sposób zyskamy wiedzę, o jakich stawkach możemy rozmawiać z pracodawcą. Jak podkreślają eksperci, nie tylko nie powinniśmy bać się samej rozmowy o podwyżce, lecz także nie powinniśmy mieć oporów przed określeniem tego, jaka kwota wynagrodzenia nas satysfakcjonuje.

###

Pracuj.pl to wiodący polski serwis rekrutacyjny skierowany do specjalistów i menedżerów. Specjalizuje się w rekrutacji przez Internet oraz w kształtowaniu wizerunku pracodawców, wspierając firmy w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Kandydatom dostarcza codziennie ponad 20 tysięcy oferty pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Portal powstał w 2000r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. Pracuj.pl jest także członkiem - założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata. www.pracuj.pl


Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)

Wyraźne ożywienie na rynku pracy specjalistów

Autor: admin. Data: 23 Feb 2015, 23:50.

Wyraźne ożywienie na rynku pracy specjalistów

Z najnowszego komunikatu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w styczniu 2015 r. stopa bezrobocia była o 1,8 pkt. proc. niższa niż przed rokiem. Tendencję tę potwierdza analiza ogłoszeń opublikowanych  przez pracodawców w styczniu 2015 r. w największym polskim portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl. Ożywienie na rynku pracy jest widoczne nie tylko poprzez rosnącą liczbę ogłoszeń opublikowanych przez pracodawców, lecz także poprzez wzrastające zaangażowanie w szukanie pracy samych pracowników, m.in. dynamiczny wzrost rejestracji nowych kandydatów w serwisie Pracuj.pl.

Jak wynika z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pracodawcy w styczniu zgłosili o 29% więcej wolnych miejsc pracy niż miesiąc wcześniej. Tendencje te potwierdzają dane portalu Pracuj.pl, gdzie opublikowano w styczniu niemal 35 000 ofert, co oznacza 36% wzrost w stosunku do grudnia ubiegłego roku. Tradycyjnie początek roku jest momentem, w którym również wielu pracowników rozgląda się za nowymi wyzwaniami, dokonuje weryfikacji osiągnięć i poszukuje nowych możliwości zawodowych. W samym styczniu br. w portalu Pracuj.pl zarejestrowało się 48 228 specjalistów, co oznacza dynamiczny wzrost rok do roku o 21%. Obecnie w Pracuj.pl zarejestrowane jest ponad 3,5 mln osób, a liczba ta co miesiąc rośnie o około 50-60 tys. nowych rejestracji użytkowników.

Specjaliści poszukują lepszej pracy

Rok 2014 na rynku pracy można uznać za udany. Rosła nie tylko liczba ofert pracy, lecz także liczba wysyłanych aplikacji, co pokazuje, że pracownicy uwierzyli, że mogą próbować zmienić pracę na lepszą. Porównanie drugiego półrocza 2014 roku do tego samego okresu w 2013 r. pokazuje 16% wzrost liczby składanych aplikacji poprzez serwis Pracuj.pl. Także pierwszy miesiąc 2015 r. zaowocował 3% wzrostem w tym obszarze. Zwiększone zapotrzebowanie pracodawców na pracowników przekłada się również na bardziej atrakcyjne wynagrodzenie dla specjalistów. Jak wynika z danych GUS, pensje Polaków systematycznie rosną. O tym, na jakie zarobki mogą liczyć eksperci poszczególnych branż, można się dowiedzieć z serwisu zarobki.pracuj.pl. Serwis dysponuje już prawie 900 000 wypełnionych ankiet, które dają obraz tego, jak w rzeczywistości kształtują się zarobki specjalistów w Polsce.

Źródło danych: portal Pracuj.pl

###

Pracuj.pl to wiodący polski serwis rekrutacyjny skierowany do specjalistów i menedżerów. Specjalizuje się w rekrutacji przez Internet oraz w kształtowaniu wizerunku pracodawców, wspierając firmy w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Kandydatom dostarcza codziennie ponad 20 tysięcy oferty pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Portal powstał w 2000r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. Pracuj.pl jest także członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata.


Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)

Przedstawiciele ponad 350 firm z całego świata na konferencji hybris Global Partner Summit w Monachium

Autor: admin. Data: 23 Feb 2015, 23:49.

Przedstawiciele ponad 350 firm z całego świata na konferencji hybris Global Partner Summit w Monachium

Partnerzy mieli okazję zobaczyć nowe rozwiązanie SAP hybris Marketing i poznać nowych członków programu hybris Extend

Firma hybris software, należąca do SAP, podsumowała swoją konferencję Global Partner Summit, która odbyła się w dniach 11–13 lutego 2015 r. w Monachium. W wydarzeniu uczestniczyła rekordowa liczba osób z ponad 350 firm partnerskich. Na konferencji zapowiedziano znaczne zwiększenie strategicznego znaczenia partnerów firmy hybris dla dalszego rozwoju i rozbudowy oferty rozwiązań hybris i SAP customer engagement and commerce (CEC).

Podczas konferencji Partner Summit firma hybris poinformowała, że jej partnerzy będą mogli po raz pierwszy wdrożyć nowe oprogramowanie SAP® hybris Marketing wraz z powiązanymi narzędziami ze sklepu hybris Extend. Rozwiązania te będą dostępne dzięki znacznemu rozszerzeniu roli, jaką mogą teraz odgrywać niezależni producenci oprogramowania oferujący dodatkowe moduły w serwisie hybris Extend. W związku z premierą platformy SAP hybris Marketing swoje rozwiązania przygotowali już czołowi partnerzy, m.in. Bloomreach, Facebook, Marketo, Sprinklr i Turn.

Komentując sukces imprezy, Patrick Finn, wiceprezes ds. globalnych kanałów sprzedaży i partnerów w firmie hybris i SAP CEC, powiedział: „Rozwój współpracy z partnerami w 2015 r. bardzo nas cieszy. Dodanie do naszej oferty rozwiązania SAP hybris Marketing to olbrzymia szansa dla naszych globalnych pośredników i integratorów systemów, którzy mogą sprzedawać szerszą gamę rozwiązań hybris i SAP CEC. Jednocześnie jest to też wielka szansa dla współpracujących z nami niezależnych producentów oprogramowania, którzy mogą udostępniać najlepsze na rynku zintegrowane rozszerzenia za pośrednictwem sklepu hybris Extend. Accenture, Deloitte Digital, DigitasLBi, Razorfish i SapientNitro to tylko kilku z pierwszych integratorów, którzy rozszerzają swój zasięg, aby oferować kompleksowe rozwiązania do budowania relacji z klientami. Naszym celem jest zachęcenie innych partnerów do podążenia tą samą drogą”.

„Z uwagi na zmiany, które obecnie następują w branży marketingowej, połączenie platformy SAP hybris Marketing i pakietu SAP hybris Commerce Suite oraz szerszej gamy narzędzi dostępnych w sklepie hybris Extend stwarza idealne rozwiązanie, które pozwala zapewnić klientom lepszą obsługę w cyfrowym świecie” — powiedział Scott Mager, szef eCommerce North America w firmie Deloitte Digital.

Ważnym punktem programu imprezy były nagrody hybris Global Partner Awards. Oto niektórzy zdobywcy tego wyróżnienia:

Nagroda Laureat
Partner Roku — najbardziej innowacyjny partner SapientNitro
Partner Roku — region obu Ameryk Deloitte Digital
Partner Roku — region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Tacit
Partner Roku — region Azji i Dalekiego Wschodu Contiigo
Partner Roku — klasyfikacja globalna ISV OpenText
Partner Roku — klasyfikacja globalna w obszarze DigitasLBi
świadczenia usług
Partner Roku — klasyfikacja globalna Accenture

Wśród innych ważnych momentów konferencji należy wymienić prezentację Connie Moore, wiceprezes ds. badań w firmie Digital Clarity Group, podczas której omówione zostały wyniki niedawnej ankiety dotyczącej strategii budowania relacji z klientami i obsługi funkcji handlowych. Przedstawiając wnioski z badania Connie Moore powiedziała: „Ankieta, w której wzięli udział interesariusze z ponad 200 firm z Europy i Stanów Zjednoczonych, wykazała, że korzystanie z usług zewnętrznych dostawców w tej kategorii jest powszechne i nadal rośnie. Ponad 50% przedsiębiorstw szacuje, że w 2015 r. zwiększy swoje wydatki w tym obszarze. Badanie wykazało też jednak, że firmy płacą niższe opłaty za doradztwo i integrację systemów do budowania relacji z klientami i obsługi funkcji handlowych niż w innych kategoriach wydatków informatycznych. W związku z tym zachęcamy usługodawców do zastanowienia się nad wprowadzeniem cenników opartych na wynikach, aby zmaksymalizować swoje możliwości generowania przychodów w tym obszarze”.


Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)

Łódź Fundacji We Are Water wpłynęła na Ocean Indyjski

Autor: admin. Data: 23 Feb 2015, 23:49.

Łódź Fundacji We Are Water wpłynęła na Ocean Indyjski
Bruno and Willy Garcia z powodzeniem kontynuują swoją przygodę w Barcelona Word Race pod patronatem Fundacji We Are Water.
30 stycznia w południe załoga Fundacji We Are Water biorąca udział w Barcelona Word Race przekroczyła południk z Przylądkiem Dobrej Nadziei, a niedługo potem – Przylądek Igielny, stanowiący umowną granice pomiędzy Oceanem Atlantyckim oraz Indyjskim. Dla startujących w wyścigu był to jeden z kluczowych momentów podczas zmagań z żywiołem oraz własnymi słabościami.
Po tym etapie regat, załoga łodzi We Are Water będzie kontynuowała rejs w ekstremalnych warunkach przez kolejne mile morskie na Oceanie Południowym. Materiał video prezentujący strategię rejsu przez Ocean Południowy dostępny jest pod linkiem: http://www.wearewater.org/es/galer%C3%ADa-multimedia_79524?category=148477&item=154238
Na początku lutego, po kilku dniach przemieszczania się w bardzo dobrym tempie, łódź braci Garcia napotkała na mniejszy wiatr i musiała poczekać na bardziej sprzyjające żegludze warunki. Czujemy się dobrze, mamy pozytywne nastawienie i jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Łódź również jest w doskonałym stanie technicznym. Mieliśmy przez chwilę drobne problemy, ale sytuacja został opanowana. Paradoksalnie, łódź, która płynie przez świat z przesłaniem podnoszenia świadomości na temat niedoborów wody na świecie, miała awarię w zakresie systemu jej oczyszczania. Na szczęście szybko pokonaliśmy trudności. Żeglowanie bez dostępu do wody pitnej jest wręcz niemożliwe. To zdarzenie również dało nam do myślenia na temat przesłania, które nam przyświeca – skomentowali Bruno i Willy Garcia.
Załoga We Are Water płynęła już w okolicach miejsc, gdzie Fundacja zaangażowała się w realizację projektów, współpracując z innymi organizacjami: Oxfam Intermon oraz UNICEF. Działania te miały miejsce w krajach afrykańskich.
Kolejne dni wyścigu były bardzo udane dla braci Garcia. Jeśli będą utrzymywać podobne tempo, mogą być spokojni o dobry wynik końcowy.


Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)

Obniżenie kosztów produkcji dzięki zastosowaniu pomp Watson-Marlow

Autor: admin. Data: 23 Feb 2015, 23:49.

Obniżenie kosztów produkcji dzięki zastosowaniu pomp Watson-Marlow Od początku 2015 roku w Unii Europejskiej obowiązują nowe przepisy dotyczące efektywności urządzeń elektrycznych. W celu dostosowania pomp Watson-Marlow do nowych regulacji, firma zmodernizowała swoje linie produktów. Wprowadzone zmiany przyniosą wymierne korzyści użytkownikom urządzeń Watson-Marlow. Cechujące się wysoką sprawnością urządzenia dodatkowo obniżą koszty operacyjne.
Watson-Marlow, czołowy producent pomp wyporowych, po raz kolejny udowodnił, że jest liderem branży i szybko spełnił zapotrzebowanie na nowe, energooszczędne urządzenia. Do pomp perystaltycznych Bredel i pomp sinusoidalnych MasoSine zostały wprowadzone zmiany, które pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacji i dodatkowo wpłyną pozytywnie na środowisko naturalne.
Zasadniczo, aby spełnić wymagania nowych przepisów, producenci silników muszą przeprojektować produkty z większą zawartością miedzi, co pozwoli na ograniczenie strat o około 15 proc. w porównaniu z silnikami klasy IE2. Korzyścią dla użytkownika jest znaczne zmniejszenie kosztów operacyjnych w całym cyklu użytkowania silnika klasy IE3, a także znaczne ograniczenie emisji CO2.
Wyższe poziomy sprawności energetycznej wprowadzone 1 stycznia 2015 r. są ważnym krokiem w kierunku ujednolicenia wymagań w zakresie energooszczędności silników elektrycznych. Wszystkie urządzenia Watson-Marlow są poddawane niezależnym testom, aby zagwarantować ich zgodność z nowym ustawodawstwem.
„Inżynierowie szukający najefektywniejszych energetycznie i kosztowo pomp procesowych, mogą wybierać spośród szerokiej oferty pomp Watson-Marlow, które spełniają kryteria zaproponowane przez Unię Europejską. Najnowsze wersje naszych pomp pozytywnie wpłyną na obniżenie kosztów produkcji, co bezpośrednio przełoży się na oszczędności w firmach. Warto również zaznaczyć, że nowe urządzenia znacząco wpływają na zmniejszenie emisji CO2 , a w następstwie na ochronę środowiska” – powiedział Rafał Łydziński, Kierownik Sprzedaży Watson-Marlow.


Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)