Mercedes SLK 55 AMG inspirowany Ducati

Autor: admin. Data: 7 Dec 2011, 10:44.

Mercedes SLK 55 AMG inspirowany Ducati

Dla uczczenia pierwszej rocznicy współpracy pomiędzy markami AMG i Ducati, podczas targów motoryzacyjnych w Bolonii zaprezentowano specjalny egzemplarz Mercedesa SLK 55 AMG.

Fot. AMG Inspiracją dla stworzenia tego wyjątkowego auta było Ducati Streetfighter 848. Nadwozie SLK 55 AMG wyróżnia się żółtym lakierem, który pochodzi z palety włoskiego producenta motocykli. Kolor auta kontrastuje z czarnymi, aluminiowymi obręczami kół. Natomiast wewnątrz odnajdziemy skórzaną tapicerkę z żółtymi szwami, podświetlane nakładki na progi, a także liczne aplikacje z włókna węglowego.

Podobnie jak w przypadku standardowego SLK 55, auto jest napędzane widlastą “ósemką” o pojemności 5.5-litra, która generuje 422 KM i 540 Nm. Pojazd potrzebuje tylko 4,6 sekundy na osiągnięcie 100 km/h, zaś prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Co ciekawe, sportowe osiągi idą w parze z umiarkowanym apetytem na paliwo. Jak podaje producent, SLK 55 AMG zużywa średnio 8,4 litra benzyny na 100 km/h.

Fot. AMG Fot. AMG Fot. AMG

Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)

Sprawdź jak zabezpieczyć wrażliwy sprzęt

Autor: admin. Data: 7 Dec 2011, 9:02.

Typowy komputer doświadcza ponad 120 problemów z zasilaniem w ciągu miesiąca. Różnego rodzaju przepięcia oraz wahania napięcia mogą wywołać natychmiastowe lub długofalowe uszkodzenia komputera. Szczególnie w okresie zimowym kiedy awarie zasilania są o wiele częstsze niż zwykle należy zadbać o bezpieczeństwo wrażliwego sprzętu. Skutki problemów z zasilaniem mogą być odczuwalne w najlepszym przypadku w formie „zawieszenia się” sprzętu lub migania ekranu, musimy również niestety liczyć się z całkowitą utratą danych lub zniszczeniem podzespołów urządzenia.

Przepięcia to zazwyczaj krótkie, intensywne wahania napięcia które mogą dostać się do komputera tak przez zasilanie jak i po linii telefonicznej podłączonej do modemu. Na rynku dostępny jest szereg przyrządów, które mogą nam pomóc ochronić nasz sprzęt.

„Inwestycja w listwę przeciwprzepięciową czy UPS zwróci nam się szybciej niż możemy przypuszczać. Do ochrony np. komputera czy sprzętu RTV idealnie sprawdzi się listwa. Jeżeli chcemy dodatkowo przestrzec się przed utratą danych kupujemy UPS, który podtrzyma działanie komputera do czasu gdy bezpiecznie wyłączymy komputer.” – wyjaśnia Maciej Mączyński Vice President IT Business Schneider Electric.

O czym warto pamiętać kupując listwę przeciwprzepięciową lub zasilacz UPS?

1 Dla własnego bezpieczeństwa należy wybrać urządzenie posiadające dożywotnią gwarancję w przypadku uszkodzeń podłączonego sprzętu.
2 Uwaga na certyfikaty!: Należy wybierać marki, których jakość potwierdzona jest certyfikatami UL, cUL, CSA albo innymi, liczącymi się atestami.
3 Należy pamiętać, że listwa przeciwprzepięciowa będzie działać odpowiednio tylko podłączona do gniazdka z uziemieniem.
4 Moc UPSa - powinna być minimalnie większa niż moc komputera + moc monitora
5 Warto zwrócić uwagę na czas reakcji. Najlepiej by był jak najkrótszy. Jest to czas w którym UPS musi przełączyć z zasilania z sieci, na zasilanie z baterii.
APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym, doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruxure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie.

Piła
Rybnik
Pruszków
Racibórz
Grudziądz
Płock
Elbląg
Jelenia Góra
Pruszcz Gdański
Włocławek
Sopot
Bytom
Słupsk
Oława
Stargard Szczeciński
Świdnica

Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)

TBWA PR w nowych barwach

Autor: admin. Data: 7 Dec 2011, 9:01.

Agencja TBWA PR, należąca do TBWA Group, zmodyfikowała swoje logo. Dotychczasową srebrną kolorystykę znaku firmowego agencji, zastąpiono kolorem czerwonym. Zmiana logo wynika z unifikacji identyfikacji wizualnej spółek działających w ramach grupy TBWA.

Nasze nowe logo podkreśla, że jesteśmy częścią globalnej organizacji, jaką jest TBWA Group.
W całej grupie TBWA dominuje kolor czerwony, dlatego też srebro TBWA PR po 8 latach obecności na polskim rynku zmienia się w czerwień. Coraz więcej projektów jest obecnie realizowanych wspólnie z innymi podmiotami z grupy, komunikacja staje się coraz bardziej zintegrowana, rynek ewoluuje. Dlatego unifikacja identyfikacji wizualnej w ramach TBWA Group to jak najbardziej naturalny krok. Myślę, że to zmiana na dobre – w końcu kolor czerwony to król wszystkich kolorów, symbol życia
i odwagi – powiedziała Agnieszka Szymanowska, Dyrektor Zarządzająca w agencji TBWA PR.

Nowe logo zostało wprowadzone w listopadzie 2011 roku.


Tagi:
Kategorie: Aktualności | Komentarze (0)

Wyjątkowy prezent gwiazdkowy

Autor: admin. Data: 7 Dec 2011, 9:01.

Święta Bożego Narodzenia to czas radosnych spotkań rodzinnych i obdarowywania najbliższych prezentami. Dlatego szukamy wyjątkowych, nie banalnych pomysłów na gwiazdkowy upominek. A może tym razem podarować chwile relaksu i radości w SPA?

Wszyscy uwielbiamy dostawać prezenty, a chyba jeszcze bardziej zobaczyć radość na twarzy obdarowanego. Lecz czy w dzisiejszych, zabieganych czasach może być coś lepszego niż „ucieczka”, choćby na krótko, w miejsce, w którym czas płynie wolniej i można każdą chwilę poświęcić na zasłużony relaks? Które dzięki dobrodziejstwom wodnym zapewnia zdrowie, odprężenie i przyjemność? Które z uwagi na swoje niezwykłe usytuowanie zapewnia komfortowy wypoczynek?

Może warto zaskoczyć swoich najbliższych wSPAniałym pomysłem na prezent w relaksujących klimatach Spa! Hotele SPA Dr Irena Eris (Wzgórza Dylewskie i Krynica Zdrój) proponują voucher pobytowy na wybrany program lub dowolną kwotę.

W obu hotelach czekają na gości komfortowe, przestronne pokoje, nowoczesne Centrum SPA i Kosmetyczny Instytut z bogatą propozycją ekskluzywnych, firmowych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, masaży oraz kuracji spa. O serwis na najwyższym poziomie dba profesjonalnie przygotowany personel.
www.DrIrenaErisSpa.com


Tagi: , ,
Kategorie: Aktualności, Ciekawostki | Komentarze (0)

K-EX uruchomił regionalną sortownię paczek

Autor: admin. Data: 7 Dec 2011, 9:00.

Firma kurierska K-EX Sp. z o.o. uruchomiła w Sosnowcu regionalną sortownię paczek.

Sosnowiecka sortownia obejmuje swoim zasięgiem oddziały spółki we Wrocławiu, Opolu, Częstochowie, Sosnowcu, Kielcach, Krakowie, Tarnowie i Rzeszowie. W obiekcie zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury bezpieczeństwa, a specjalny system kamer dodatkowo wzmocnił monitoring. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom czas, w którym klienci K-EX mają możliwość nadawania i odbierania przesyłek, wydłużył się o godzinę.

W oddziale sosnowieckim firma ma teraz do dyspozycji 1500 m kw. powierzchni magazynowej.
W przyszłym roku K-EX planuje uruchomienie regionalnej sortowni paczek w Poznaniu dla oddziałów spółki w północno-zachodniej części Polski: Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Pile, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Kaliszu.

K-EX to ogólnopolska firma kurierska, świadcząca usługi w zakresie przewozów ekspresowych i drobnicowych w standardzie 24h. Oferuje m.in.: szeroki pakiet korzyści związanych z realizacją dedykowanej usługi kurierskiej, obsługę dokumentów zwrotnych, usługę pobrania gotówki oraz dostawę do określonej godziny. Posiada sieć 28 oddziałów zlokalizowanych na terenie kraju.
Biuro Prasowe K-EX


Tagi:
Kategorie: Uncategorized | Komentarze (0)